Logowanie
Login:
Hasło:

Oświetlenie w salonie

Strona główna -> Teksty -> Oświetlenie w salonie

Oświetlenie w salonie
Dobór odpowiedniego, eleganckiego i stylowego oświetlenia w salonie jest niezwykle ważny, ponieważ to właśnie światło modeluje wnętrza pomieszczeń oraz sprawia, że staje się ono przytulne i klimatyczne.

Oświetlenie salonu powinno być nie tylko praktyczne, ale również pełnić funkcje dekoracyjne oraz przystosowane do wszystkich funkcji, jakie ma pełnić salon. Dobierając oświetlenie do tego pomieszczenia pamiętajmy o tym, że jest to miejsce, w który spędzamy bardzo dużo czasu, oglądamy telewizję, czytamy książki, spotykamy się z rodziną oraz przyjaciółmi. Salon jest sercem domu, którego wystrój zaplanowany powinien być co do najmniejszego szczegółu. Pomieszczenie to spełnia wiele funkcji, dlatego powinniśmy zadbać o to, by umieszczone było w nim kilka źródeł światła, dostosowanych do różnych czynności.

Rola światła

Ze sztucznego światła korzystamy podczas dużej części naszego życia, to ono wpływa w dużej mierze na nasze samopoczucie, chęć do pracy oraz efektywność odpoczynku. Ogromne znaczenie ma zarówno odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła w pomieszczeniu, jak i dobór odpowiednich żarówek, ponieważ każda z nich oddawać może światło o innej barwie, odmiennie wpływającej na nasz organizm. Najlepiej wybierać żarówki dające ciepłe, żółte światło, ponieważ daje ono poczucie bezpieczeństwa oraz wrażenie ciepła. Aranżując oświetlenie w salonie pamiętać powinniśmy o tym, by zastosować dwa rodzaje światła - jedno rozproszone, oświetlające całe pomieszczenie, drugie skupione, które będzie doskonałe na przykład podczas czytania książek oraz w momencie, w którym będziesz chciał stworzyć w salonie nastrojowy klimat. Warto wybierać takie lampy, które pozwolą nam regulować intensywność strumienia światła, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli dostosowywać oświetlenie do swoich wymagań.

 

Jak oświetlić mały salon?

Małe pomieszczenia wymagają specjalnego traktowania, zarówno w kwestii aranżacji całego wnętrza, jak i planowania rozmieszczenia oświetlenia. Do małego pomieszczenia powinniśmy wybierać lampy z kloszami skierowanymi w górę. Tradycyjne oświetlenie, czyli jeden duży żyrandol na środku sufitu, zarezerwowane powinno być do dużych, przestronnych pomieszczeń. W przypadku małych pomieszczeń pamiętać powinniśmy również o dobieraniu odpowiedniego koloru ścian - światło pięknie odbija się od jasnych, białych i żółtych ścian, tym samym optycznie powiększając całe wnętrze. Warto również pamiętać o tym, by w przypadku pomieszczeń o nietypowym, podłużnym kształcie, oświetlić dłuższą ścianę, np. przy pomocy kinkietów. Dzięki takiemu zabiegowi wyrównają się proporcje wnętrza.


Sklepy ze stylowym oświetleniem:


Wloskiesypialnie.pl

RAD-POL

 

Podobne artykuły

Wyspa jest w kuchni dodatkiem, który nie tylko podnosi jej walory estetyczne, ale też funkcjonalność. Na czym polega stworzenie w kuchni wyspy oraz gdzie najlepiej się ona sprawdzi?

Zobacz całość: Kuchnia z wyspą
Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Zadbaj aby było wygodne i przyjazne przez wybór mebli i zaprojektowanie jej. Dla każdego są idealne meble tylko trzeba ich poszukać.

Zobacz całość: Meble dla wymarzonej kuchni
Sypialnia to miejsce gdzie się czujesz wyjątkowo i się odprężasz od całodniowej presji. Twoje samopoczucie może się poprawiać za każdym razem jak wchodzisz do pokoju tylko musisz o tym pomyśleć na początku w trakcie projektowania go.

Zobacz całość: Wystrój sypialni
Jeżeli zaczynamy zauważać, że nasze dziecko zaczyna się robić coraz bardziej wyalienowane, nie ma ochoty na zabawę ani wychodzenie do kolegów na podwórko, to powinniśmy zdać sobie z tego sprawę, że zaczyna pojawiać się

Zobacz całość: Dziecięce interakcje międzyludzkie