Logowanie
Login:
Hasło:

Nietuzinkowe wysposażenie pokoju dziecięcego

Strona główna -> Teksty -> Nietuzinkowe wysposażenie pokoju dziecięcego

Nietuzinkowe wysposażenie pokoju dziecięcego

Pokój dziecka można urządzić słodko i romantycznie, wybierając kolorowe tapety, zasłonki i zabawki, do tego wyjątkowe meble dla dzieci. Te, w zależności od wieku będą różne dla niemowlaka, przedszkolaka i nastolatka.

Niemowlak w swoim pokoiku potrzebuje niewiele mebli, potrzebne mu będzie tylko wygodne łóżeczko, dodatkowo można wstawić komodę na ubranka dla dzieci oraz inne niezbędne akcesoria. Uzupełnieniem takiego zestawu mebli, może być kołyska w której maleństwo będzie zasypiało. Dopiero, kiedy dziecko będzie w miarę samodzielne, warto wyposażyć jego pokój w meble dla dzieci odpowiadające wymaganiom wiekowym.

Dla czterolatków wielką frajdą będzie dużo wolnego miejsca do zabawy. To wiek, w którym dzieci dużo czasu spędzają na malowanie i rysowanie, dlatego w pokoju powinny znaleźć się stolik i krzesełko. Nie powinno w nim zabraknąć szuflad, półek, czy wiszących szafek. Dla przedszkolaka najważniejszy w pokoju będzie kącik do nauki. Najlepiej dostawić mu biurko i krzesło z regulowaną wysokością. Istotne, aby krzesło było wygodne z oparciem. Równie ważne jest łóżko z wygodnym materacem. Trzeba zadbać o to, aby ten meble oraz pozostałe były bezpieczne dla dziecka.

Podobne artykuły

Wyspa jest w kuchni dodatkiem, który nie tylko podnosi jej walory estetyczne, ale też funkcjonalność. Na czym polega stworzenie w kuchni wyspy oraz gdzie najlepiej się ona sprawdzi?

Zobacz całość: Kuchnia z wyspą
Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Zadbaj aby było wygodne i przyjazne przez wybór mebli i zaprojektowanie jej. Dla każdego są idealne meble tylko trzeba ich poszukać.

Zobacz całość: Meble dla wymarzonej kuchni
Sypialnia to miejsce gdzie się czujesz wyjątkowo i się odprężasz od całodniowej presji. Twoje samopoczucie może się poprawiać za każdym razem jak wchodzisz do pokoju tylko musisz o tym pomyśleć na początku w trakcie projektowania go.

Zobacz całość: Wystrój sypialni
Jeżeli zaczynamy zauważać, że nasze dziecko zaczyna się robić coraz bardziej wyalienowane, nie ma ochoty na zabawę ani wychodzenie do kolegów na podwórko, to powinniśmy zdać sobie z tego sprawę, że zaczyna pojawiać się

Zobacz całość: Dziecięce interakcje międzyludzkie